Gra „Thinking on the edge” to laboratorium myślenia strategicznego, umożliwiające natychmiastowe zweryfikowanie teorii i wiedzy przekazywanej podczas szkolenia. Gra jest prowadzona w oparciu o duże ekrany dotykowe, tablety i rzutnik. Te techniczne aspekty gry, w połączeniu z prostymi zasadami, na których się ona opiera, pozwala na szybkie przyswojenie zasad. Potem już tylko liczy się gra, budowanie państw na mapie, stawianie budynków, przemieszczanie armii i negocjacje z innymi zespołami. Jednak, aby te różne działania miały sens, istotne są narady pomiędzy kolejnymi częściami gry, które opierają się o wiedzę poznaną podczas wykładów.

Gra nie symulacja

Proponowana gra nie jest symulacją biznesową. Proponujemy podejście uniwersalne, które odnosi się do różnych kontekstów. Nasze doświadczenia pokazują, że uczenie myślenia strategicznego niezależnie od kontekstu biznesowego prowadzi do lepszych wyników.

Jednak już podczas omówień, wykładów i casów odnosimy się do biznesu.

Elementy gry

Krótkie wykłady
Narady
Gra na ekranie dotykowym i tabletach
Podsumowanie gry

Możliwości gry

Ilość uczestników:
od 20 do 80 osób
Czas trwania:
od 4,5 do 8 godzin

 


Referencje:
JTIGra wyzwoliła we mnie i w pozostałych uczestnikach sporo emocji i rozgrzała nasze umysły. (..) Ten warsztat był naprawdę arcyciekawy. Nigdy wcześniej nie miałem okazji uczestniczyć w programie szkoleniowym podczas którego uczestnicy byliby zainteresowani tym by wydłużyć czas jego trwania lub przyspieszyć program zaplanowany na kolejny dzień. Gra była tak wciągająca, że osobiście żal było mi ją zakończyć. (..)
Bogusław Milka – Group Brand Manager / JTI Polska Sp. z o.o.

Czytaj więcej opinii