szkolenie otwarte

Lider Myślący Strategicznie

Rozwiń swoje kompetencje strategiczne

Krótkie wykłady

PRAKTYCZNE NARZĘDZIA

GRA STRATEGICZNA

ROZWIŃ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI

Kreatywne rozwiązania

Umiejętność znajdowania dźwigni strategicznych i metod kwestionowania założeń otwiera drogę do nowatorskich rozwiązań.

Adaptacyjność

Poznane narzędzia i doświadczenia z gry pomagają lepiej adaptować się do zmian i uczą aby rynek kreować, a nie tylko za nim podążać.

Budowanie relacji

W biznesie istotne są współpraca i dialog. Szkolenie daje podstawy teoretyczny w tym zakresie, ale też gra premiuje, właśnie takie zachowania, dając możliwość ich przećwiczenia.

Istota problemu

Rozwijamy umiejętność dochodzenia do istoty problemu, co prowadzi do efektywnych i bardziej strategicznych decyzji.

Koncentracja

Skupienie się na kluczowych problemach pozwala na optymalne wykorzystanie zasobów i pomysłów, co zwiększa szansę na sukces.

Podejmowanie decyzji

Zagrożeniem podczas podejmowania decyzji, są pułapki poznawcze. Poznajemy je podczas wykładów, przyglądamy się im w czasie gry i wyciągamy wnioski na przyszłość.

DLA KOGO JEST TO SZKOLENIE

OTWARTE SZKOLENIE
DLA LIDERÓW

gra na krawędzi

SPRAWDŹ SIĘ W GRZE!

Gra Na Krawędzi jest silnikiem szkolenia Lider Myślący Strategicznie i pozwala na bieżąco testować poznaną w trakcie wykładów wiedzę. Ta interaktywna gra, wykorzystująca nowoczesne technologie jak ekrany dotykowe i tablety, wciąga uczestników w rozgrywkę, która jest emocjonująca, ale jednocześnie służy rozwijaniu umiejętności myślenia strategicznego. Do wygranej potrzebne są umiejętności budowania współpracy, ciągłej adaptacji i szybkiego podejmowania decyzji, zgodnych z przyjętą strategią.

Gra Na Krawędzi - szkolenie otwarte

Uczestnicy angażują się w tworzenie firm, prowadzenie działań marketingowych i produkcję. Gra jest bardzo uproszczonym modelem rozwoju firmy, dlatego specjalistyczna widza nie jest tu potrzebna. Uczestnicy na początku poznają zasady, które są na tyle proste, że już po chwili są wstanie tworzyć strategię dla swojego zespołu i rozwiązywać kolejne problemy strategiczne.

Takie podejście gdzie gra nie jest symulacją, tylko uniwersalnym nawiązaniem do biznesu, daje możliwość osobom o różnym poziomie wiedzy biznesowej konkurować, skupiając się na czystej strategii i praktycznym zastosowaniu poznanej wiedzy.

TO SZKOLENIE PROWADZILIŚMY DLA:

ZAWARTOŚĆ MERYTORYCZNA​

CZYM SIĘ ZAJMIEMY?

Kompetencje Strategiczne

Bycie liderem, który potrafi w sposób strategiczny podchodzić do rozwiązywania kluczowych problemów, wymaga odpowiedniego zestawu kompetencji. Proponujemy zestawienie sześciu takich Kompetencji Strategicznych:

 • Interpretacja sytuacji
 • Kwestionowanie status quo
 • Budowanie współpracy
 • Tworzenie dźwigni
 • Przewidywanie przyszłości
 • Podejmowanie decyzji

Podczas szkolenia wprowadzając kolejne kompetencje, pokazujemy jak można je wykorzystywać do lepszej pracy w roli lidera, ale też zwracamy uwagę na różne pułapki poznawcze, które się za nimi kryją. To wszystko pozwala się uczestnikom rozwijać w trakcie szkolenia, ale też pomaga wyznaczać sobie kierunki rozwoju w przyszłości.

Kompetencje strategiczne w szkoleniach dla menedżerów

Model Rozwiązywania Problemów Strategicznych

Model Rozwiązywania Problemów Strategicznych - sposób na myślenie strategiczne

Podczas szkolenia uczestnicy poznają Model Rozwiązywania Problemów Strategicznych, który skupia się na trzech etapach: Diagnoza Wyzwań, Koncepcja Rozwiązania, Spójne Działania. Model ten przeciwdziała typowym błędom w rozwiązywaniu złożonych problemów, które często koncentrują się na działaniach bez głębszego zrozumienia samego problemu. Metoda ta, stosowana w warunkach VUCA, wzmacnia skuteczność działań menedżerskich poprzez wspólne i systematyczne podejście do identyfikacji, analizy i rozwiązywania problemów strategicznych.

Narady

Ogromną wagę przykładamy do narad, które występują pomiędzy kolejnymi częściami gry. Te momenty refleksji pozwalają uczestnikom na praktyczne zastosowanie i testowanie poznanej wiedzy. W trakcie narad, zespoły mają możliwość analizowania wyzwań z gry, formułowania strategii i podejmowania decyzji, które następnie są weryfikowane w praktyce. Każdy uczestnik ma możliwość indywidualnego zastosowania teorii, ale też wykorzystania swoich dotychczasowych doświadczeń, a następnie jest czas na wspólne wypracowanie decyzji na forum zespołu. To dynamiczne połączenie teorii i praktyki zapewnia głębsze zrozumienie myślenia strategicznego i jego praktycznego zastosowania.

AGENDA SPOTKANIA

SZKOLENIE OTWARTE

09.00–12.30 – Moduł I:

 1. Wykład:
  • Czym jest Myślenie Strategiczne oraz Model Rozwiązywania Problemów Strategicznych.
 2. Gra: Wprowadzenie do gry + gra próbna. I cześć gry.
 3. Wykład:
  • Kompetencje myślenia strategicznego: Budowanie współpracy.
 4. Narada na podstawie wykładu.
 

12.30–13.30 – Lunch

 

13.30–17.00 – Moduł II:

 1. Gra: II część gry.
 2. Wykład:
  • Model Rozwiązywania Problemów Strategicznych: Diagnoza Wyzwań.
  • Kompetencje myślenia strategicznego: Interpretacja sytuacji.
 3. Narada na podstawie wykładu.
 4. Gra: III część gry.

09.00–12.30 – Moduł III:

 1. Wykład:
  • Model Rozwiązywania Problemów Strategicznych: Koncepcja Rozwiązania + Spójne Działania.
  • Kompetencje myślenia strategicznego: Tworzenie dźwigni, Kwestionowanie status quo.
 2. Narada na podstawie wykładu.
 3. Gra: IV część gry.
 4. Wykład: Kompetencje myślenia strategicznego: Przewidywanie przyszłości + Podejmowanie decyzji.
 5. Narada na podstawie wykładu.
 6. Gra: V część gry.
 

12.30–13.30 – Lunch

 

13.30–16.00 – Moduł IV:

 1. Podsumowanie gry.
 2. Ćwiczenie: „Dobra/Zła strategia”.
 3. Rozwój Kompetencji myślenia strategicznego.
 4. Podsumowanie szkolenia.

OPINIE NASZYCH UCZESTNIKÓW

SZKOLENIE DLA LIDERÓW

ZESPÓŁ TRENERSKI

JAN KAMIONKA

Jan Kamionka jest doświadczonym trenerem specjalizującym się w tworzeniu i prowadzeniu szkoleń opartych na grach. Z jego ponad 20-letnim doświadczeniem w branży, Jan wykorzystuje gry do rozwijania umiejętności strategicznego myślenia i podejmowania decyzji. Od lat zajmuje się rozwojem firmy szkoleniowej, w zakresie marketingu i produktów. Od 3 lat jest prezesem Discover Strategy. Szkolenia, które prowadzi są starannie zaprojektowane, aby angażować uczestników w intensywny proces uczenia się. Jan jest współtwórcą ponad 12 innowacyjnych gier szkoleniowych i ma doświadczenie w pracy z ponad 100 różnymi firmami. Szkolenia przez niego prowadzone, są oparte na autorskich grach, angażują uczestników w dynamiczny i interaktywny sposób, ułatwiając przyswajanie skomplikowanych koncepcji. Jego unikalne podejście do szkoleń gwarantuje, że każda sesja jest nie tylko edukacyjna, ale także inspirująca i przynosząca realne korzyści dla biznesu.
Jan Kamionka

TRENERZY WSPÓŁPROWADZĄCY

Szkolenie "Lider Myślący Strategicznie" jest prowadzone przez dwóch trenerów.
Drugi trener zmienia się, zależnie od terminu. Drugi trener wnosi dodatkową wiedzę i umiejętności, co jest kluczowe podczas interaktywnych sesji gry oraz narad.

Karina Wieczorek-Saduś

Doświadczenie zawodowe zdobywała w branży kreatywnej i FMCG zajmując się rozwijaniem nowych produktów. Od wielu lat prowadzi innovation days, warsztaty kreatywne i design thinking, a od ponad 10 lat współpracuje z Discover Strategy, gdzie specjalizuje się w szkoleniach związanych z rozwojem zespołów oraz myśleniem strategicznym w języku angielskim. Jej duża wiedza i doświadczenie są bardzo przydatne w zrozumieniu realnych biznesowych problemów naszych klientów. Z drugiej strony jest bardzo wnikliwa i uważna w pracy nad jak najlepszymi relacjami i komunikacją w zespołach.

Marek Kłosiński

Wychowany w duchu przedsiębiorczości, dziś sam jest udziałowcem w kilku firmach. Swoje doświadczenie wykorzystuje podczas prowadzenia zajęć, potrafiąc na problemy spojrzeć z pozycji zarządzania biznesem. Takie podejście skutkuje mocnym nastawieniem na realne rozwiązywanie problemów. Dzięki pobytom w Stanach Zjednoczonych i w Anglii biegle włada angielskim i prowadzi w tym języku szkolenia. Siłą Marka jest jego pewność siebie. Jest ona przydatna podczas prowadzenia szkoleń, gier i narad, gdy uczestnicy mają silne osobowości i szukają mocnego partnera do dyskusji.

KORZYŚCI Z UDZIAŁU W SZKOLENIU

Zamieniaj wyzwania w klarowną komunikację

Czy zarządzanie ludźmi sprawia, że mierzysz się z trudnościami w komunikacji? Nasz Model Rozwiązywania Problemów Strategicznych nie tylko usprawni Twój sposób przekazu, ale także pozwoli jasno określić priorytety dla zespołu.

Prawidłowo określaj priorytety

Zmagasz się z wyborem najważniejszych zadań i czujesz, że tracisz czas na rzeczy nieistotne? Poznaj Model Rozwiązywania Problemów Strategicznych, który jest sercem naszego szkolenia, i naucz się, jak skutecznie określać priorytety, by Twoje działania prowadziły do oczekiwanych rezultatów.

Poznaj składniki dobrej strategii

Czy zastanawiasz się, co świadczy o tym, czy dana strategia jest dobra czy zła? Przeanalizujemy różne prawdziwe przykłady i określimy, warunki potrzebne do stworzenia dobrej strategii.

Zyskuj dzięki współpracy

Chciałbyś tworzyć partnerstwa, gdzie wytworzona synergia, zwielokrotnia osiągany sukces? Dowiedz się jak do takiej współpracy podchodzić, jak wybrać dobrego partnera i jak z nim rozmawiać.

Uruchom kreatywność

Poszukujesz sposobów na pobudzenie kreatywności własnej i swojego zespołu, aby generować pomysły, które będą zmieniały zasady gry? Odkryj z nami techniczne podejście do kreatywności. Naucz się, jak łączyć różnorodne dane, by przekształcać tradycyjne myślenie w innowacyjne rozwiązania.

Podejmuj lepsze decyzje

Chciałbyś podejmować lepsze decyzje? Nasze szkolenie odkryje przed Tobą mechanizmy stojące za prawidłowym podejmowaniem decyzji i pokaże, na jakie pułapki w tym procesie trzeba uważać. Dzięki tej wiedzy Twoje wybory będą bardziej przemyślane i efektywne.

TERMINY SZKOLEŃ OTWARTYCH

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

Lider Myślący Strategicznie - Warszawa

Termin szkolenia: 22-23 sierpnia 2024

Cena szkolenia:

2390 

netto

Lider Myślący Strategicznie - Warszawa

Termin szkolenia: 3-4 października 2024

Cena szkolenia:

2390 

netto

Jeżeli chcesz nas o coś zapytać:

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

FAQ

W cenę szkolenia wliczony jest Twój udział w zarezerwowanym terminie i miejscu, materiały szkoleniowe, certyfikat uczestnictwa, oraz przerwy kawowe.

Jak najbardziej! Każdy, kto weźmie udział w szkoleniu, na koniec otrzyma certyfikat uczestnictwa.

Tak, dokonując zakupu szkolenia możesz być pewny, że otrzymasz fakturę VAT.

W szkoleniu bierze udział minimum 10 osób, tak żeby po podzieleniu na 5 zespołów, każdy zespół składał się z minimum 2 osób.

Maksymalnie w szkoleniu może wziąć udział 20 osób.

Jak najbardziej, wystarczy z nami uzgodnić szczegóły. Takie szkolenie możemy przeprowadzić w każdym miejscu w Polsce, dla wskazanej ilości uczestników. Szkolenie dedykowane może być prowadzone również w języku angielskim. Aby dowiedzieć się więcej - skontaktuj się z nami.